28
29
30
31VEŘEJNÉ BRUSLENÍ

Česko i díky gólu Jakuba Fleka zdolalo Rakousko 4:0. K národnímu týmu se připojí Martin Nečas

Eliška Knapková, foto: Jakub Knap - P r a h a – V rámci momentálně probíhajícího světového šampionátu sehráli čeští reprezentanti během pátečního večera další duel, tentokráte proti sousednímu Rakousku. Utkání zůstávalo po většinu počáteční dvacetiminutovky bezbrankové, což nakonec v závěrečných minutách třetiny přerušil až Ondřej Kaše proměněným trestným střílením. Na to pak v polovině druhého dějství dalšími dvěma góly navázali Dominik Kubalík a brněnský forvard Jakub Flek, jenž byl posléze vyhlášen i nejlepším hráčem zápasu. Ti tak poslali Čechy do tříbrankového vedení. Počtvrté se české mužstvo trefilo již v počátcích závěrečné části, čímž si potvrdilo své vítězství a tři body si zapisuje po závěrečném výsledku 4:0.

Gólové hody pro Česko, mezi střelci proti Dánsku i brněnský útočník Jakub Flek

Roman Zajíček, foto: Jakub Knap - B r n o – Na český tým čekal po dni volna náročný zápas s Dánskem, se kterým čekal na výhru za tři body neuvěřitelných dvanáct let. Na domácím šampionátu se to konečně povedlo i zásluhou odchovance Komety Lukáše Dostála a Jakuba Fleka. Dánsko ještě ve třetí části kladlo odpor, ten se však národnímu týmu povedlo zlomit a získalo důležité tři body.