Souboj univerzit MUNI vs. MENDELU

14.10.2021

19.00

Hokejisté MUNI a MENDELU svedou univerzitní odvetu 14. 10. 2021 ve Winning Group Areně

Zápas před tisícovkami fanoušků čeká hokejisty Masarykovy a Mendelovy univerzity ve čtvrtek 14. října od 19 hodin v brněnské Winning Group Areně (hala Rondo). Tým MENDELU bude obhajovat dva roky staré vítězství, kterého dosáhl nad týmem MUNI v souboji tehdy stoletých univerzit. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji online v síti Ticketportal.

Speciální příchuť bude mít duel pro trenéra hokejistů Mendlovky Michala Brzobohatého. Ten v minulosti působil na MUNI, před dvěma lety jako kapitán vedl tým MENDELU k vítězství 5:2, nyní se o totéž pokusí jako trenér. „Univerzitní souboj osobně zažiji už posedmé. Před dvěma lety náš soupeř bral utkání hodně prestižně a my jsme neměli co ztratit. K utkání jsme nastoupili uvolněně a soupeře překvapili. Ve stejné roli jsme i nyní,“ uvedl Brzobohatý.

V týmu MUNI může převládat nervozita z toho, aby zápas nedopadl podobně jako před dvěma lety. „Je třeba se soustředit jen na hru a zapomenout na vše, co bylo. Samozřejmě cítíme velký tlak a touhu po výhře. Ale samotní hráči si to nesmí připouštět. Je to na trenérech, aby hráče zklidnili,“ řekl manažer týmu MUNI Ondřej Stehlík.

Výhodu má výběr Masarykovy univerzity v tom, že jádro týmu je sehrané z Univerzitní ligy, ve které hájí barvy HC MUNI. „Budeme vycházet zejména z toho, co mají kluci nacvičené ze společného fungování. Věřím, že trenéři tým vhodně doplní a najdou tu správnou chemii pro tohle utkání,“ prozradil Stehlík.

Zatímco MUNI má tým složený ze zkušených hráčů, podmínky MENDELU jsou mnohem skromnější. Hráči se v podstatě budou muset sehrát až při samotném duelu, protože jsou omezeni tréninky ve svých mateřských klubech a samozřejmě i vysokoškolskou docházkou. „Naše největší příprava byly Akademické hry před měsícem, na kterých jsme porazili jak tým MUNI, tak VUT. Jdeme si to hlavně užít včetně toho, že přijdou diváci,“ dodal trenér týmu MENDELU.

A právě o fanoušcích celý souboj je. Klání se totiž neodehraje jen na ledě. Už od 16 hodin se studenti obou univerzit sejdou na náměstí Svobody a v průvodu k hokejové hale poměří síly ve fandění a podpoře svému týmu. Při samotném zápasu je pak pro ně přichystáno mnoho soutěží s hodnotnými cenami.

Hokejové souboje brněnských univerzit se stávají tradicí a vítaným oživením akademického roku. Historicky první takové utkání sehráli hráči MUNI v roce 2009, kdy vyzvali brněnské VUT.  Předloni Masarykova univerzita změřila síly v již zmíněném souboji s MENDELU. Obě vysoké školy tehdy slavily sto let od svého vzniku.

Kontakt pro bližší informace za tým MENDELU: Michal Brzobohatý, tel.: 774 069 075, michal.brzobohaty@mendelu.cz

Kontakt pro bližší informace za tým MUNI: Ondřej Stehlík, tel.: 724 731 633, stehlik@hcmasarykuniversity.cz

Soupiska MENDELU: brankáři: Marek Huzlik, Honza Antonín, obrana: Štěpán Kučera ,,A“, Dominik Suchý, Jan Holemý, Jan Odvářka, Milan Tušer, Adam Babulík, útok: Filip Střecha, Jakub Heža, Franišek Bárta, Vojtěch Kadlic ,,A“, Martin Gregar ,,C“, Robert Dufala, Ondřej Háněl, Jakub Vrána, Jan Hrstka. Michal Brzobohatý – hlavní trenér, Jakub Havel – asistent trenéra, Oldřich Kališ – asistent trenéra.

Soupiska MUNI: brankáři: Filip Král, Petr Koval, obránci: Ondřej Bláha, Adam Studený, Mirek Bazala, Jakub Krejčí, Jakub Plhal, Kryštof Bednařík, Timotej Surán, útočníci: Róbert Mokrohajský, Tadeáš Jakubec, Pavel Tomaník, Tomáš Konečný, Jakub Kadlec, Matěj Novák, Patrik Říčka, René Štrauch, Tomáš Račický, Tadeáš Aulehla, Patrik Matov, Jakub Voříšek, Tomáš Bartkovský. Trenéři: Jiří Čtvrtníček, Jan Sedlák.